UCJSHS Honor Roll for 3rd Nine Weeks

UCJSHS-Logo-800x450
Congratulations to the students earning Honor Roll for the third nine-week grading period.

SENIOR ALL A’s – Success Brodie, Madison Fischer, and Courtney Whitesel.
JUNIOR ALL A’s –Quinton Adkins, Grace Collins, Evelyn Downey, Allen Gonzalez, Katie Reichard, and Derick Williams.
SOPHOMORE ALL A’s – Ryan Armantrout, Kyle Buckingham, Cristian Cardona, Madison Garrett, Ian Glunt, Collin Perry, Hunter Reagan, Tabius Reagan, Erik Terriquez, Michael Vore, and Chloe Wyatt.
FRESHMEN ALL A’s – Mark Brown, Hunter Curry, Camden Downey, Katherine Elliott, Hannah Fischer, Braydon Hoggatt, Cale Jefferis, Hailee Jones, Emily Livingston, Angie Osornio-Machuca, Carlee Rismiller, Andrea Sanders, and Christina Sowinski.
8th GRADE ALL A’s – Parker Abel, Madeline Burns, Jude Connor, Sylaris Denney, Landen Dickman, Emily Evans, Gabriela Gonzalez-Neels, Parker Kerns, and Elly O’Connor.
7th GRADE All A’s – Owen Dowler, Camryn Fischer, Zackary Fulk, Rylan Glunt, Angel Nieto, and Sullivan Thomas.

SENIOR A’s & B’s – Jasmine Ballard, Emalee Bocanegra, Jacob Bradbury, Antonio Calderon, Mya Carpenter, Maria Casillas-Romero, Jacob Curry, Reagan Hoggatt, Baylie Hunt, Cameron Luster, Sophia Spence, and Corey Whitesel.
JUNIOR A’s & B’s – Payne Abel, Jacob Connor, Mackenzie Green, Gavyn Livingston, Heidi Livingston, Mya Maloy, Ethan Mann, Bryten Stewart, Braxton Wright, and Morgan Wymer.
SOPHOMORE A’s & B’s – Areli Banda, Sergio Banda-Duque, Savannah Brewer, Mackenzie Charles, Hunter Clay, Hanna Denney, Lucas Lykins, Madison Moore, Alexandria Partin, and Taylor Rains.
FRESHMEN A’s & B’s – Peyton Bogue, Mariah Claywell, Grace Lutz, Skylie Lutz, Rylan Mote, Kali Strait, and Brenden Wright.
8th GRADE A’s & B’s – Kalam Denney, Payton Dye, Leah English, Erika Grimes, Kaylee Hardwick, Raquel Jasso, Makenzi Jeronimo, Heather Lawrence, Emeren Lopez-Mariscal, Evan Mann, Whitney Sells, Grace Shoemaker, and Mallory Wymer.
7th GRADE A’s & B’s – Annalise Banda, Wade Botkin, Richard Carmona-Chavez, Kaybree Cooper, Skylar Dye, Jesse Gonzalez, Carlos Lara III, Noah New, Andrew Osornio-Machuca, Corbin Richards, Caiden Roth, Makenna Simmons, Alec Spence, and Connor Walser.
UC FFA Chapter's Recent Exciting Accomplishments
NS Iron Sharpens Iron - March 15
    • Central Office

      Randolph Eastern School Corp
      731 N. Plum Street
      Union City, IN 47390

      Aaron Black, Superintendent
      Tel: 765-964-4994
      Fax: 765-964-6590

      Jr.-Sr. High School

      Union City Jr.-Sr. HS
      603 N. Walnut Street
      Union City, IN 47390

      Neal Adams, Principal
      Tel: 765-964-4840
      Fax: 765-964-3775
    • Elementary

      North Side Elementary
      905 N. Plum Street
      Union City, IN 47390

      Mark Winkle, Principal
      Tel: 765-964-6430
      Fax: 765-964-3445

      Vision Statement

      RESC will inspire, instruct, and support our students as they develop into responsible, productive citizens.
  • Location